Späť na články

AJ SLOVÁ SÚ ČINY. AJ MLČANIE JE LOŽ.


Niektorých môžete klamať stále. A všetkých môžete klamať chvíľu. Ale nikdy nemôžete klamať všetkých stále. A. Lincoln


Je mi vždy smutno, keď na mojich prednáškach (verejných, vo firmách, či na školách) vídavam vynikajúcich ľudí plných mlčania a rezignácie. Ľudí neštastných a postupne opúšťajúcich svoje očakávania. Niektorí z nich mi potom píšu. A vtedy zostávam v rozpakoch a prekvapený … lebo tí užasní ľudia zväčša ďakujú len za to, že som povedal pravdu – že som sa snažil pomenovať dobro dobrom a zlo zlom, bez ohľadu na to odkiaľ prichádza, a že som sa vždy zvedavo pýtal či to, čo mi niekto predostiera ako nevyhnutné, naozaj nevyhnutné je.

Je to zvláštna krajina, kde sa ďakuje za pravdu, názor a zvedavosť.

A práve z podnetu všetkých týchto ľudí, ktorí vidia deformácie života okolo nás, vzniká táto stránka. Možno sa stane malým priestorom pre kultiváciu kultúry pravdy a kultúry zvedavosti. A možno nie, neviem. Ale aspoň sa pokúsim urobiť niečo pre kultúru nám všetkým najvzácnejšiu – pre kultúru ľudského šťastia.

Teším sa na Vás,
Vlado Synek

90x 0x
Sme zvedaví na váš názor

Ďalšie príspevky

Prečo muži nebozkávajú žaby

V rámci verejného programu RealWoman Fórum 2012 vystúpil pán Vladimír Synek, riaditeľ Corporate Consulting Group, ktorý hovoril o tom, prečo muži nebozkávajú žaby.

2015 Október
Prečítať

Debilita je začarovaný kruh

​Vladimír Synek vysvetľuje deformácie súčasnej politiky.

2015 Október
Prečítať
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×